0507 396 41 74

Almanca Konuşma Kursu

 • İDA Dil "Genel Almanca" programları Avrupa Dil Portfolyosu uygunluğuna göre hazırlanmaktadır. Bu kapsamda A1 A2 B1 B2 C1 C2 düzeylerine uygun altı kurdan oluşan eğitim programları uygulanır.
  A1 (Başlangıç Kuru): Almanca çok az bilgisi olan veya hiç Almanca bilmeyenler içindir. Öğrenciler bu kurda yoğun bir şekilde gramer, yazma, konuşma, dinleme ve kelime bilgisi çalışmaları yaparlar. Bu kur sonunda öğrenciler yabancılarla basit konular üzerine konuşabilir ve basit cümle yapılarını okuyabilir ve yazabilirler.
  A2 (Temel Kur): Konuştuğu kişilerin yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşması ve yardıma hazır olması halinde basit düzeyde iletişim kurabilir. Kendini ya da başkalarını tanıtabilir, nerede oturduğu, kimleri tanıdığı, sahip oldukları ve benzer temel sorular yoluyla iletişim kurabilir.
  B1 (Orta Öncesi Kur): Basit bir dil kullanarak kendi özgeçmişi ve yakın çevresi hakkında bilgi verebilir ve anlık gereksinimleri karşılayabilir. Bildiği, alışılmış konularda doğrudan bilgi alışverişinde bulunarak basit düzeyde iletişim kurabilir. Kişisel, aile, alışveriş, iş ve yakın çevre ile ilgili konularda çok sık kullanılan temel deyimleri ve cümleleri anlayabilir.
  B2 (Orta Kur): Yaşadığı olayları ve deneyimlerini aktarabilir; düşlerinden, umutlarından ve isteklerinden söz edebilir, görüşlerini ve planlarını kısaca nedenleriyle ortaya koyabilir. Kişisel ilgi alanları doğrultusunda ya da bildiği konularda, basit, ancak fikirler arası bağlantıların oluşturulmuş olduğu metinler yoluyla kendini ifade edebilir. Seyahatlerde, dilin konuşulduğu yerlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir. Günlük yaşamda, işte ya da okulda, sık karşılaştığı ve tanıdık olduğu konulara dayalı yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilir.
  C1 (Orta Üzeri Kur): Farklı konularda, ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde kendini ifade edebilir ve bir konunun olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyarak kendi bakış açısını yansıtabilir. Çok zorlanmadan, belli ölçüde doğal ve akıcı bir dil kullanarak anadilde konuşan birisiyle iletişim kurabilir. Soyut ve somut konulara dayalı karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir, kendi uzmanlık alanı olan konularda teknik tartışmalar yürütebilir.
  C2 (İleri Düzey Kur): Karmaşık konularda, bağlantıların ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, iyi yapılandırılmış, ayrıntılar içeren metinler yoluyla kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Gereksinim duyduğu ifadeleri fazla zorlanmadan bularak kendini doğal ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir ve bu metinlerdeki dolaylı anlatımları ve imaları fark edebilir.


Kurs Özellikleri;• Maksimum 15 Kişilik Gruplar
• Rahat ve Eğlenceli Ders Tasarımı
• Esnek Gün ve Saat Seçenekleri
• 12'şer Haftalık Paket Programlar
• Uygun Fiyat Avantajı ve Ödeme Seçenekleri